Srpen 2012

Omlouvám se

31. srpna 2012 v 14:21 | Bibi
Omlouvám se za nějaké nedostatky. Blog právě prochází rekonstrukcí. Děkuji za pochopení

Tábor Janovičky 2012

27. srpna 2012 v 16:05 | Bibi |  Moje letní tábory
Na mém druhém táboře jsem byla v Janovičkách u Broumova. Bezva zábava, dobrá jídla, fajnoví vedoucí a spousty dalších věcí, které se mi líbili.
1. Den:
Seznamovali jsme se a hráli jsme hry.

2. Den:
Hráli jsme hry v oddílech. Po poledním klidu vedoucí zahájili celotáborovou hru. Rozdělili nás do pravěkých tlup a začali jsme s plněním úkolu - postavit pravěké obydlí,do kterého se schováme a bude nás chránit před vodou a větrem.

3. Den:
Dokončili jsme první etapu celotáborové hry, kdy vedoucí podrobili naše obydlí (i nás :-)) zatěškávací vodní zkoušce. Do každého obydlí voda prosakovala. Do některých míň a do některých víc. Tlupa (ve které jsem byla já) získala první místo v této etapě. Tak jsem si to užila. Po výborném obědě byli starší oddíli (mezi nimi i náš oddíl) na velkém lanovém centru. Mladší byli na zjednodušené verzi. Ostatní se bavili hraním her.

4. Den:
Dopoledne chodili na lanové centrum ještě nějaké oddíli, na které se minulí den nedostalo. Odpoledne přijela pouť a tak jsme měli celé odpoledne zábavy až až. Byl tam dokonce jeden skákací hrad a jedna skákací houpačka. Bavili jsme se taky různými soutěžemi. Třeba: prolézt zjednodušenou verzi lanového centra a podle toho kolik jste těch překážek přelezli, tak podle toho jste dostali sladkostí a jiných dárků. Také jsme dostali malinouvou limonádu. Ani klouzací plachta nechyběla. Všichni se mohli sklouznout kolikrát jen chtěli. nejhorší ale bylo bláto, které se zvětšovalo na konci plachty. Všichni tam vždycky zahučeli, takže jsme měli špinavé plavky, ale to vůbec nevadilo. Večer potom vedoucí zahájili 2. etapu celotáborové hry. Vytvořit sošku Věstonické Venuše, namalovat kameny pro každého z tlupy a udělat si nějakou ozdobu pro každého z tlupy.

5. Den:
Dokončili jsme 2. etapu celotáborové hry. Všechny výtvory byli moc pěkné. Protože bylo veliké vedro, tak jsme se celé odpoledne klouzali na plachtě a chodili do bazénu, ve kterém jsme se koupali po oddílech. Po večeři vedoucí zahájili 3. etapu celotáborové hry. Měli jsme vytvořit zbraně a druhý den zaútočit na mamuta. Když jsme se všichni vrátili do tábora, tak pro nás měli vedoucí připravené letní kino. Venku jsme seděli v mikinách a bundách zakrytí dekami a koukali jsme se na: Dobu ledovou 1..

6. Den:
Dopoledne jsme dokončili 3. etapu celotáborové hry, kdy jsme všechny tlupy zaútočili svími vyrobenými zbraněmi na mamuta. Potom jsme se fotili. Po večeři jsme všichni hráli různé hry.

7. Den:
Den byl opravdu krásný. Bylo moc pěkné počasí! Ráno jsme hráli různé hry po oddílech a odpoledne jsme využívali bazénu a taky klouzací plachty. Večer nás čekala Discotéka a potom jsme měli stezku odvahy. (Byla to spíš legrační stezka odvahy, než strašidelná ! :))

8. Den:
Zase krásné počasí. Celé dopoledne jsme se schovávali spíš v lese. Hráli jsme hry a bavili se. Odpoledne jsme chodili po oddílech do bazénu a klouzali se po klouzací plachtě. Večer jsme měli další letní kino. Tentokrát jsme koukali na: Dobu ledovou 2..

9. Den:
Největší vedro v historii! Celé dopoledne jsme byli zalezlí v lese a dováděli jsme tam. Odpoledne jsme se museli pořád máčet, máčet a máčet. Večer byla 4. etapa celotáborové hry. Měli jsme zapálit oheň tak, jak to dělali lovci mamutů. Po vyhlášení jsme si všichni opekli párky a šli jsme spát. Celý den byl vyčerpávající. Večer byla bouřka, tak jsem se trochu hůř vyspala, ale i tak to celkem šlo.

10. Den:
Konečně jsme si odpočinuli od vedra. ráno vedoucí ohlásili poslední etapu celotáborové hry. Museli jsme vymyslet past na mamuta. A ta past musela být funkční. Nejhorší byl čas. Měli jsme jenom 1 hodinu a 30 min. nakonec jsme to ale zvládli. Po poledním klidu přijela policie ČR a ukázali nám ukázky sebeobrany, zbraně (samozřejmě bez nábojů) a různé dýmy a věcičky co potřebují při práci. Také nám zodpověděli na dotazy a zahráli nám scénu, jak řeší případ, když vidí zloděje v autě. Poté jsme se všichni přesunuli na fotbalové hřiště, kde výběr tábora se utkal proti vedoucím. bohužel to bylo 4:0 a tak jsme měli smůlu, nebo se kluci prostě jen málo snažili. :D Po fotbalu samozřejmě dva kluci ze staršího oddílu skoušeli na sobě tu sebeobranu, ale najednou se začali prát a pak už přiběhli vedoucí. Jednomu tekla z nosu krev, ale to ihned přestalo. Večer jsme šli všichni brzo spát, protože nás další den čekal celodení výlet.

11. Den:
Vyrazili jsme na výlet, ale po 45 min nás zastihl veliký déšť a tak nás tedy odváželi spátky do tábora. Do oběda jsme starší oddíli koukali na film ,,Trestná lavice" a pak jsme se šli najíst. Vedoucí nám řekli, že po poledním klidu bude soutěž lovec a lovkyně tábora (něco podobného jako miss a missák tábora). Tak jsme se s kamarádkami přihlásili a vymysleli jsme si pohádku o modré karkulce. Ta měla teda skoro největší úspěch z celého tábora. Bylo to legrační. Při nástupu vedoucí vyhlásili lovce a lovkyni tábora. A normálně jsem vyhrála 3. místo! byla jsem opravdu šťastná. Po nástupu jsme ještě hráli nějaké hry a pak jsme se začali chystat na večerku.

12. Den:
Dopoledne jsme všichni hráli hry a celí tábor si zastřílel z paintballovích zbraní. jeden vedoucí a jeden praktikant dělali živé terče (jinými slovy mamuty). Do nich jsme se strefovali. Po dobrém obědě nastal konečně polední klid a po poledním klidu jsme si užívali jenom na plachtě (protože bazén už vedoucí vypustili). Večer jsme si užili táboráku. (Zpívání písní).

13. Den:
Ráno jsme dokončili celotáborovou hru. Hledali jsme poklad. Pak jsme si rozdělili ceny. Odpoledne jsme uklízeli celí tábor a balili si. Užívali jsme si poslední den, kdy jsme na táboře. Večer nás čekala poslední discotéka. V jedenáct hodin večer jsme šli spát.

14. Den (odjezd):
Tak, a odjíždíme. Uteklo to jako voda. Našla jsem si hodně kamarádek a taky jsem se toho hodně naučila. Odjížděli jsme asi o půl dvanácté. Ojížděli jsme hromadně autobudem. Užila jsem si tenhle tábor a moc ho doporučuji. Příští rok jedu zase.

P.S.
Na tomhle táboře jsem se naučila hodně věcí. Dokonce jsem přijela domů a už jsem pár věcí zkoušela. (Až na rozdělávání ohně)Mrkající

Takže ještě jednou: Moc tenhle tábor doporučuji!