Květen 2014

Jak to všechno začalo...

26. května 2014 v 17:22 | Bibi |  Příběhy rodiny Vocílkových
Konečně píšu další příběh rodiny Vocílkových... tenoto díl je o tom, jak to všechno začalo...


Pája (mamka)
Šimon (taťka)
Natka starší 22 let - nejstarší dítě rodiny Vocílkových
Kristýna 19 let
Naty mladší 17 let
Míša 14 let
Bětka 12 let (ano, Dominik a Bětka jsou dvojčata, jenže Bětka je o 3 minuty a 6 vteřin starší!) (ok, Dominik trvdí, že je starší o 3 minuty a 3 vteřiny, ale rodiče jsou názoru Bětky ;))
Dominik 12 let - jediný kluk z 6 dětí, takže si všichni myslí, že si ho určitě všichni váží.... ovšem opak je pravdou


Cestovní kancelář Baumax se chystala na turistický zájezd. Tam se také Pája a Šimon potkali. Na prohlídce hradu Kost, kde si vyměnili zamilované pohledy a pak to šlo jen z kopce. Týden spolu chodili a hned poté se vzali. Ovšem něco zde vázlo. Neměli děti a to je ničilo. Představa, že ještě nemají děti byla příšerná a tak chtěli nějaké adoptovat. Jenže ještě před tím, než někoho opravdu adoptovali, narodila se Páje nádherná holčička jménem Natka. Rostla nepřevratným tempem. Za 22 minut vyrostla tak, jako by jí bylo 22 let, pak už nerostla. Hned poté se narodila Kristýna, která rostla taky nepřevratným tempem, jenže ona se zastavila v 19 letech. A pak se narodila ještě jedna holka, která dostala stejné jméno jako první. Tudíž Natka, ale aby se to nikomu nepletlo, dostala jméno Naty mladší a tak jí všichni říkali Naty malá (mladší). Nakonec se to zastavilo u Míši, která vyrostla do 14 let. Byla ze všech nejdrobnější, ale nejrychlejší a tak nejraději běhala po venku.

Po týdnu si rodiče těchto čtyř nádherných dětí začali vymýšlet, že by chtěli další 2 děti. Dobře, oni si to nevymysleli, ale chtěli to, takže hned jak řekli konečné slovo, Pája porodila další děvčátko Bětku, která se zastavila na 12 letech a hned po ní se narodil Dominik. Zajímavé bylo, že dorostl stejného věku, jako Bětka, takže byli dvojčata. Jasně, ani jeden z nich z toho nebyli dvakrát nadšení, ale tak už to bohužel bylo.

Všechny děti se nakonec měli moc rádi. A Páje a Šimonovi bylo stále nejisté, jak je možné, že Pája porodila tak rychle a proč děti tak rychle vyrostly. Dlouho na nic nemohli přijít, až pak je napadli rovnou dva způsoby.
  1. Někdo z rodiny Šimona či Páji je upír a tak to děti zdědily
  2. Může za to jakési kouzlo
Těžko říct, jestli se trefili nebo ne. Tak či onak to nějak prostě bylo.

Jo a abych nezapomněla, jsou zde ještě vedlejší postavy, které občas hrají celkem významnou roli. Jsou to dva policajti, Šimonův bratr a syn Šimonova bratra.

Mikuláš - 1 policajt
Jenda - 2 policajt
Dominik (Skrblík) - Šimonův bratr
Filip - adoptovaný syn Dominika


(Dnes to bylo jen takové seznámení, ale příště už budou opravdu příběhy)

Proč je svět řízen podle módy?

23. května 2014 v 21:24 | Bibi |  Vlastní témata
Nevím, jak vám, ale mně přijde den ode dne víc, že se lidé poměřují podle oblečení!?
Když už se lidé chtějí v něčem předhánět, tak proč to není ve znalostech či sportu nebo hudebního nadání či v něčem jiném? Tak třeba jsem už několikrát zaslechla narážky tipu: "Týjo, chudáčku, nemáš značkový oblečení!" nebo se dvě holky pohádají a ta jedna křičí: "Já nemůžu za to, že tvoje hadry nejsou značkový!" a ta druhá "Já je mám značkový, narozdíl od někoho..."

Lidi... takhle bysme se mohli dohadovat věčně a k ničemu to nevede. Co takhle to nechat být a ať se každý strojí tak, jak chce?

Já má třeba polovinu skříně nacpanou věcí ze sekáče a nikdo si toho nevšiml, navíc věci ze sekáče bývají často úspěšnější než značkový hadry, který si nakupuje v této době prakticky každý. A ty s prominutím fifleny, který se chluběj tím, že mají značkovou sukni, kalhoty, tričko nebo cokoli jinýho, ať se jdou vycpat. Neříkám, že se s ní nemůžou pochlubit, ale hádat se kvůli tomu, kdo má a kdo nemá značkový věci mi přijde dost pod úrovni. Kdo si pak má říkat vůbec člověk, když se hádáme kvůli prkotinám.

Každopádně slovo NECHCI aby to dál pokračovalo bohužel moc nepomůže, ale alespoň se nad tím trochu zamyslete.

Svět za zrcadlem nebo další podfuk?

22. května 2014 v 20:49 | Bibi |  Témata týdne
Toto téma týdne pojmu trochu jiným způsobem.

1. příběh rodiny Vocílkových

Seznámení:
Maminka
Taťka
Natka starší 22 let (nejstarší dítě rodiny Vocílkových)
Kristýna 19 let
Naty mladší 17 let
Míša 14 let
Bětka 12 let (ano, Dominik a Bětka jsou dvojčata, jenže Bětka je o 3 minuty a 6 vteřin starší!)
Dominik 12 let (jediný kluk z 6 dětí, takže si všichni myslí, že si ho určitě všichni váží.... ovšem opak je pravdou)


Je teplý jarní den. A rodina Vocílkových se chystá na výlet do Českého ráje. "Mamí!" ozve se náhle z pokoje nejmladších dvou sourozenců. "Mámíí!" zopakuje se znovu a znovu. Konečně se otevřou dveře do pokoje. "Tak sakra co se to tu děje?" vykřikne Naty starší a rozhlíží se po místnosti, ze které se ozýval ten příšerný křik. "Podívej Naty." zjeví se náhle Dominik a ukazuje do rohu, kde stojí obrovské, krásné zrcadlo. "Páni, opravdu nádherné!" přivětí Natka a ihned vystřelí z pokoje za Míšou, Kristýnou a Natkou mladší aby jim to také ukázala. "Tak to, je boží!!" vykřikne Kristýna, když vidí zrcadlo. "Určitě by se tam vešel celý svět, co říkáte?" odvětí náhle Míša, která si tohle odhalení samozřejmě nemohla nechat ujít. "Bezva nápad!" ozve se z konce místnosti. "Kdo to byl?" vykřila zděšená Naty mladší a pomalu šla za hlasem. "To jsem přece já!" řekne uražená Bětka a vyrazí přímo k zrcadlu. "Podívejte, co je tu napsáno." ukáže Bětka na nápis na rámu a potichu ho čte: "Lůvrium, padastálium, bublinium a lubrium." dořekla Bětka. "Je to jen nějaká volovina!" odtušila. "ÁÁÁUUU!" ozvalo se z kuchyně tak, že to se všemi v místnosti hrklo. Všichni seběhli po schodech do kuchyně a hledali, co se to stalo. "To nic." ozvala se maminka a sehnula se k dětem. "To jsem se jen řízla o nůž." řekla a všem se ulevilo. Ve všech ale budilo dojem, proč se to stalo v tu danou chvíli těsně po tom, co Bětka přečetla ten text. "Hmmm..." řekl si v duchu Dominik a vyrazil zpátky do pokoje. Přečetl znovu to podivné písmo a v tu chvíli uslyšel neznámé skřeky. "Aha!" ozvalo se za Dominikem a než se stihl otočit, někdo ho chytl za ruku.

Dominik mu neviděl do tváře, pouze cítil jak se mu klepou ruce. A v tu chvíli se Dominikovi udělalo zle a už ležel na zemi, aniž by jevil nějaké známky života. Když se k němu seběhla celá rodina, někdo chyběl. Byli tu všichni, kromě taťky. První, kdo si toho všiml byla pochopitelně Naty starší, která měla s taťkou dnes jít hrát tenis, jenže se prostě ztratil.

Když se Dominik probral, vylíčil všem co se stalo a tak se rozhodli, že zrcadlo vynesou někam pryč. Jak si usmysleli, tak také chtěli udělat. Než se ze zrcadla vyřítil taťka, který měl krvavou nohu a vůbec vypadal celý jako po rvačce. Všechno dětem a mamce řekl a potom vynesli zrcadlo někam, kde ho zatím ještě nikdo snad neobjevil. A kdyby jo, pak můžeme jen doufat, že to dokáže i napravit.

Co myslíte, že se vůbec stalo s taťkou?

(Další příběhy Vocílků budu pravděpodobně přidávat, protože mě to začíná celkem bavit :D)

Hodnocení blogu En!♥

21. května 2014 v 14:40 | Bibi |  Ostatní
Tentokrát hodnotím blog En!♥

První dojem 10/10
(Bezva design blogu! Hlavně to pozadí!)
Menu 10/10
(Přehledné. Nejvíc se mi líbí pěkně napsaný profil)
Vzhled blogu 15/15
(Hlavně ty kytky!! Jsou boží!)
Články 13/15
(2 body jen kvůli tomu, že mě štvou články typu, jestli se má na blog vykašlat nebo ne. Prostě POKRAČUJ! ☺ ;-)
Celkový dojem 20/20
(Blog je celkově SUPER!)
To znamená, že En!♥ získala 68/70 bodů!
Máš super blog, je prosím pokračuj!

Nový blog mé kámošky

21. května 2014 v 14:21 | Bibi |  Ostatní
Takže zase někdy píšu. Tentokrát chci zdůraznit, že moje nejlepší kámoška si založila taky svůj blog. Ona má totiž nepředvídatelnou fantazii a ať je to jak chce, vždycky jí napadne nějaká pitomost, kvůli které se pak válíme smíchy.

Na tomto blogu se snaží podělit s ostatními jejími legračními názvy příšerek jako je třeba Sukénavka Jednonohá nebo třeba Mumenhávek srdcovatý. Každopádně její fantazie nezná meze a tak slohy, které píše občas rozesmějou i samotnou učitelku.

Její blog naleznete zde: http://michaelaopicemichaela.blog.cz/

Tak to je o tomto blogu asi vše. Doufám, že si přečtete pár bezva článků. No přece, kdo by se přece nechtěl alespoň trochu pobavit no ne? :D

Grafický blog

9. května 2014 v 21:15 | Bibi |  Moje Grafika
Nový blog jen o grafice zde: http://bet-graphics.blog.cz/

Avril Lavigne

8. května 2014 v 21:40 | Bibi |  Moje Grafika
Tak a tentokrát něco od Avril Lavigne. Musím říct, že jsem s tímhle až moc spokojená!

Pusa, ústa

8. května 2014 v 21:30 | Bibi |  Moje Grafika
Tak a další má taková grafika. Zkouším ty návody a nějak mě to začíná bavit ;)

Snad se to líbí ;) Je to můj první barevný nádech ;)

Katy Perry

8. května 2014 v 20:27 | Bibi |  Moje Grafika
Tak jsem našla na internetu bezva návod... Netuším, jak se to jmenuje, každopádně i přesto, že mám starší verzi programu PhotoFiltre 7 (ne PhotoFiltre Studio X) tak po pár úpravách se to dá celkem zvládnout. Jde jen o to, jak s programem umíte ;)
Nicméně tohle jsem jakž, takž dokázala za 20min. Ok doufám, že jsem se něco naučila a že to nezapomenu. Pokud budete někdo chtít návod, prosím napište jestli ho mám vložit sem, nebo ten podle kterého jsem pracovala ;)

A tady je můj 20 minutový výtvor:


Konečně hotovo

8. května 2014 v 16:31 | Bibi |  Ostatní
Tak a nyní jsem se sebou opravdu spokojená. Není to žádná grafika. To vím sama, ale fotka motýla se myslím docela dost hodí k mému blogu. Navíc fotku jsem fotila já, takže mám o to větší radost, že se mi povedla. Snad se vám design aspoň trošku líbí. :D