Červenec 2014

Strom štěstí - jak na něj?

29. července 2014 v 16:23 | Bibi |  Rady, Tipy, Návody
Dnes si vyrobíme krásný strom z drátu. Můžete ho použít jako držák na náramky, náušnice či prstýnky, nebo ho použít k výzdobě.

Výsledek by měl vypadat asi takhle:

Co budeme potřebovat?

Drát (široký 0,5 mm)


Kámen na podstavu (volila bych menší, aby se na konci daly dráty spojit)


Korálky (vybírejte větší velikosti)


Začneme uštípnutí drátu. Uštípneme 8 kusů dlouhých asi 46 cm. (Můžete ustříhnout i ostrýma nůžkama, ale jde to trošku hůř). Pokud máme hotovo, navlíkneme korálek na drát a drát přepůlíme napůl. Přesně v půlce umístíme korálek a od něj začneme drát motat.


Namotáme (dotočíme) až dokonce a to uděláme i s ostatními dráty.

TIP:
Točte (motejte) až úplně do konce, bude se vám pak lépe obmotávat kámen.


Nyní vezmeme všechny namotané dráty do ruky a upravíme si je tak, aby žádná větev nebyla stejně dlouhá.


Teď jen namotáme kmen tak, jak jsme to udělali s větvemi. Necháme si ale dost dlouhé dráty na to, abychom je pak mohli omotávat kolem kamene.

Když máme kmen hotový, vezmeme kámen a různě obtáčíme dráty, aby nám strom výsledně dobře držel na kameni.A nyní máme hotovo!

TIP:
Pokud máte doma kousky nějaké látky, můžete si vystříhnout látku pod kámen a nalepit jí tam. Drátky nebudou tolik drhnout a pokud se najde i nějaká pěkná látka, může to nakonec vypadat ještě líp!

Ještě se chci omluvit za příšernou kvalitu na některých fotkách. Fotila jsem hodně s bleskem, protože fotky by byly jinak málo zaostřené.

K Inspiraci

28. července 2014 v 18:04 | Bibi |  Ostatní
Tak mě napadlo, jestli bych sem nemohla dát pár věcí pro inspiraci. Týká se to obzvlášť vytváření, ale třeba se najde i něco jiného.

A teď na co se budete moct těšit?
Přiblížím práci s dráty a to na výrobku stromečku štěstí,
Co je hit letošního léta? Gumičky! A já vám ukážu, jak si udělat krásný náramek a to i bez speciálního stavu!
Taky si vytvoříme korálkového hada kterého rovnou využijeme k výrobu náramku a to se 2 variantami
Taky doporučím bezva sadu knih
a spoustu dalšího....

Zítra se můžete těšit na práci s drátem, myslím, že vás to bude určitě bavit.

Tak zase zítra ;)

Trpíte cestovní horečkou?

16. července 2014 v 18:14 | Bibi |  Vlastní témata
Mnohokrát se mi stává, že někam (kamkoli) jedu a den (či dva) před tím trpím cestovní horečkou. U každého působí jinak. Na mě působí tak, že se tzv. "uzavírám". Prostě přestávám se se všemi bavit, chci být o samotě a mít klid. Taky se mi stává, že se někam 2 měsíce moc těším a týden před na mě spadne únava a touha po nemoci. To se pak snažím jakkoli onemocnět.

Jenže takhle cesta nevede. Vím to, ale je složité si to uvědomit v té chvíli. Samozřejmě určitě nejsem sama na koho padá cestovní horečka. Trpí jí spousta lidí, které kolem sebe mám, ale nikdo se jí nedokáže ubránit. Můžeme si pomoct tak, že si řekneme, že se z toho stejně nevykroutíme a pokusíme se postavit skutečnosti. Mně osobně to moc pomáhá. A to i knížka "Hlavu vzhůru" je to dětská knížka, která pomáhá se smutnými,nebo depresivními stavy. A nejen pro ně. Pomáhá i při stresu. A popravdě řečeno od doby, co pár cviků zacvičím, je mi hned líp.

Abych to shrnula, cestovní horečkou trpí každý a postavit se jí nám pomůže knížka "Hlavu vzhůru".

Takže hodně štěstí při zdolávání cestovní horečky!

Proč zveřejňovat osobní údaje?

1. července 2014 v 9:35 | Bibi |  Vlastní témata
Absolutně nehápu, k čemu je spoustě lidem, když zveřejní na blogu, svoje jméno, věk, nebo třeba toho, koho ten dotyčný miluje. Věřte, váš blog si může číst třeba málo lidí, ale čtou to. Proto se jednou nedivte, až se tyto informace dostanou k člověku, kterému jste to v životě nechctěli říct.

Četla jsem spoustu blogů, kde lidé píšou, kdo se jim líbí, ale teď si představte, kdybyste narazili na blog, kde se píše o vás?

Takže dřív, než něco zveřejníte, tak se zamyslete, jestli vám nevadí, že to budou číst i lidé, kteří vás znají i když třeba nehcete, k těm lidem to dojde. Věřte mi.