Srpen 2014

Ztráta paměti?

29. srpna 2014 v 16:22 | Bibi |  Příběhy rodiny Vocílkových
Rozhodla jsem se zase jednou napsat příběh rodiny Vocílkových a téma mi zase dalo téma týdne :D.

Je ráno, krásný den a rodina se chystá na týden na chatu.
"Mamíí..." ozvalo jako obvykle. "Dominik mi schoval mobil!" stěžuje si Natka mladší. Ustaraná maminka přiběhne do pokoje a zarazí se. Pokoj, do kterého právě vstoupila ještě nikdy neviděla. Byl to obyčejný pokoj, ale přesto na něm bylo něco divného. Uprostřed ležela kniha. Maminka k ní pomalu přišla a opatrně si jí prohlížela. Po chvíli se ozvalo znovu
"Tak mamíí!" maminka leknutím upustila knížku a vyběhla po schodech do pokoje Dominika. A co jí nepřekvapilo Dominik sedí na židli a ťuká něco do mobilu. "Dominiku" prohlásila opatrně mamka "ty jsi dostal nový mobil?" zeptala se opatrně. "Ne" odseknul Dominik a vstal. "Tak mi vysvětli, proč máš v ruce nový mobil?" zeptala se nedočkavě mamka, ale to neměla dělat. Dominik jako obvykle zrudnul, ale teď byl najednou klidný. "Co se to tu sakra děje Dominiku?" zeptala se mamka a Dominik se na ní podíval. "Kdo jsi?" zeptal se. "No to si snad ze mě děláš srandu!" odpověděla netrpělivá mamka. "Fakt? Hmmm... to je divné jméno." odpověděl Dominik a odešel. Mamka si v tu chvíli nevěděla rady.

Když seběhla konečně do kuchyně, našla tam Dominika. "No, to si snad ze mě děláš srandu, ahoj, jak se máš?" vychrlil ze sebe Dominik.
"Co to má znamenat? Dominiku, přestaň si ze mě laskavě střílet!" řekla konečně mamka a zabalila všechny svačiny. "Vyrážíme." řekla ještě nakonec a odešla z kuchyně. Zmatený Dominik nevěděl kam vyrážejí, ale přesto se sbalil a vyrazil k autu.
"Vůbec nevím kde to jsem, asi bych se měl vrátit domů. Ahoj to si snad ze mě děláš srandu." řekl Dominik a s povzdechem šel někam kdo ví kam. Maminka ho neslyšela a tak ani nevěděla, že někam odchází.

Odjížďka na chatu se nakonec neudála. Všichni hledali Dominika, jenže toho nikdo nenašel a tak rodina Vocílkových přišla o člena rodiny a všechny vzpomínky. Proč? Protože každý z rodiny nakonec našel tu tajemnou knížku, která vymazala všem vzpomínky na minulost, přítomnost a pokud někdo věděl, tak i budoucnost.

Prázdniny.... konec?

29. srpna 2014 v 15:39 | Bet |  Ostatní
Tak nějak nemůžu uvěřit tomu, že prázdniny pomalu končí... Končí to věčné vstávání v 10 hod., ležení v posteli, čtení knih, vyrábění a dalších věcí. Je to opravdu konec? Vždyť přeci tyhle věci můžeme dělat pořád. Máme na ně dost času třeba o víkendech. Dobře, nebude na ně tolik času jako o prázdninách, ale vždyť většina z nás v podstatě aspoň polovinu prázdnin proležela a proválela, takže máme myslím zase dost energie nastoupit zase do školy. A nevím jak vy, ale já si to ve škole většinou docela užívám a to hlavně proto, že mám kolem sebe bezva lidi, kteří mi vždy vykouzlí úsměv na tváři, nebo díky bezva aktivitám co mám po škole.

Chci říct, že ať jsou prázdniny, nebo školní rok, dokážeme se zabavit vždy a to bez ohledu na vstávání v 10 nebo 6 hodin ne?

Tábor Janovičky 2014

25. srpna 2014 v 8:47 | Bet |  Tábor Janovičky
Letos jsem zase byla v Janovičkách na táboře :) Téma bylo Hoolywood a tak si to všichni náramně užili. Nejlepší byla asi celotáborová hra, kde jsme hráli 5 různých her proti ostatním týmům.

Výherce čekalo veliké překvapení a to projížďka v opravdové limuzíně! Bohužel jsem mezi těmi šťastlivci nebyla, ale bylo super vůbec limuzínu na vlastní oči vidět.

Taky měl každý oddíl nějaký žánr např.: pohádka, western, scifi a fantasy, muzikál, dobrodružný, horor... a na ten jeden jsem pravděpodobně zapomněla :D Každopádně na tenhle žánr jsme si během tábora jednotlivé oddíly vymysleli scénku a tu pak hráli před celým táborem po nástupu.

O večerních programech bych mohla taky napsat pár slov. Když jsme přijeli a v neděli jsme měli individuální volno až do večerky, jenže to jsme se pravděpodobně sprchovali, takže to moc volno nebylo :D. Za celých 14 dní jsme měli 4 letní kina z toho 2 v budově (kde spali nejmladší oddíly + správci, vedoucí apod.) a 2 kina venkovní. Filmy byly tyto: Ledové království (Frozen), Croodsovi (nevím, jestli to písu dobře :)), Já padouch 2 a Percy Jackson - Moře nestvůr. A vzhledem k tomu, že jsem Percyho Jacksona četla a pak viděla film, docela hodně ho porovnávám a to tak, že knížka je o 100 000% lepší. Film taky není úplně špatný, jen mi vadí pár podstatných věcí, co ve filmu nejsou.

Každopádně tábor byl jako vždy PARÁDNÍ! Příští rok jedu zas!